Ogólna

Zawsze wybierasz podkład Estee lauder double wear lub perfumy Giorgio Armani Si 100 ml? Poznaj metody doboru nowego zapachu!

Dobry dowodem na to, że zapachy mają swoją siłę, jest chociażby aromaterapia. Istotne zatem jest to, aby perfumy do nas pasowały. Odpowiednio dobrane, nie tylko pobudzą nasze zmysły, ale również zaopatrzą nas w energie, poprawiają nasze samopoczucie i uspokoją. Problematyczne może się jednak okazać to, jaką metodą uda się nam dobrać zapach dla siebie.

W przeważającej liczbie przypadków, już mamy swój ulubionych zapach perfum. Zdarza się, że jest to np. Armani Si 100ml, a czasami inny – kompletnie nieznany. Eksperci w dziedzinie aromaterapii, nie od dziś leczą ludzkie ciała oraz dusze, przy wykorzystaniu przeróżnych zapachów. Mimo tego, że nie wiemy dokładnie jak funkcjonuje mechanizm działania olejków eterycznych, sięgamy bardzo chętnie po kosmetyki, które są ich głównymi składnikami. To bowiem świetna okazja ku temu, by codziennie wprowadzać się w nieco lepszy nastrój.

Kupując wysokiej klasy produkty, czyli kosmetyki takie jak Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510 musimy mieć stuprocentową pewność, że pochodzą z pewnego źródła.

Wyjątkowe zapachy w swoich ulotnych kreacjach, czyli po prostu perfumy…

Dla nadania naszym ciałom konkretnego zapachu, najczęściej posługujemy się perfumami. Zwykle, bardzo to lubimy, a liczba dostępnych możliwości jest wręcz ogromna. Chociaż kiedyś głoszono, że kobiety powinny być wierne jednemu zapachowi, obecnie stoi przed nami zupełna dowolność. Ma to jednak swoje odzwierciedlenie w tym, że kompletnie inny zapach sprawdzi się na eleganckiej kolacji, a całkiem inny będzie odpowiedni na co dzień. Prawidłowo dobrany zapach perfum, może niekiedy podkreślić nasz charakter, ale również skutecznie ukrywać swoje prawdziwe „ja”.

Perfumy na naszym ciele ewoluują swój zapach…

Przeszło trzydzieści tysięcy przeróżnych składników, mają do dyspozycji eksperci, którzy trudzą się w komponowaniu wyjątkowych zapachów. Mogą być one roślinnego oraz zwierzęcego pochodzenia, natomiast zdarzają się też syntetyczne. Kiedy te zostaną już do siebie dobrane, cała kompozycja tworzy warstwy zapachowe, zwane też nutami. Jako pierwsza pojawia się nuta głowy, która jest jednocześnie bardzo intensywna, ale i bardzo ulotna. Kolejno wyczujemy nutę serca i ta, jest już zdecydowanie bardziej delikatna. Na samym końcu pojawi się nuta bazowa, która jest najbardziej złożona spośród wszystkich. Utrzymuje się ona nawet do ośmiu godzin na naszym ciele. Z uwagi na to, podczas wyboru perfum, nie powinniśmy kierować się pierwszymi wrażeniami.

Dobra strategia kluczem do prawidłowego wyboru zapachu

Zakup dobrych perfum, to nie będzie wybór tych, które reklamuje się w telewizji, ani też na pewno tych z poleceń znajomych. Nasz naturalny zapach, zależy szczególnie od tego, jakie pH posiada nasza skóra, jak wygląda nasza dieta, a także od hormonalnych zmian naszego organizmu. W związku z tym, konkretne perfumy na różnych osobach, będą po prostu pachnieć inaczej. Na pewno wąchanie korka flakonika oraz papierowych testerów, nie będzie najlepszym pomysłem. Jeśli chcemy dobrze poznać dany zapach, powinniśmy spryskać sobie wewnętrzną stronę nadgarstka. Dzięki temu, przekonamy się o tym, jak dany zapach będzie prezentował się w połączeniu z naszą skórką. Co więcej, nasz nos jednego dnia, będzie w stanie rozróżnić jedynie tylko kilka zapachów, stąd nie warto urządzać sobie długich testów podczas jednego dnia. Musimy być zatem cierpliwi. Dodatkowo, nie opłaca się też kupować perfum, kiedy jesteśmy np. zmęczeni po pracy. Są to chwile, kiedy nie jesteśmy w stanie się odpowiednio skoncentrować, a to ryzyko, że będziemy zdezorientowani.