Ogólna

Zawieszki do bransoletek – co warto o nich wiedzieć?

Zawieszki do bransoletek są dobrze znane wszystkim twórcom biżuterii handmade. Pozwalają na stworzenie wyjątkowych ozdób, również personalizowanych. Jakie rodzaje zawieszek są dostępne w sklepach z akcesoriami do tworzenia biżuterii?

Zawieszki do bransoletek – sposób na stworzenie unikalnej biżuterii

Zawieszki do bransoletek to ozdobne elementy, które można za pomocą specjalnego mocowania doczepić do łańcuszka, rzemyka lub dekoracyjnego sznurka bransoletki czy wisiorka. Zazwyczaj są to drobne ozdoby, które mogą osiągać dowolne kształty – z tego względu można z ich pomocą wykonać wyjątkową biżuterię, która będzie piękną dekoracją.

Dostępne są zawieszki do bransoletek srebrne, złote, a także metalowe, pokryte często również kolorową emalią. Różnorodność wzorów i kolorystyki jest ogromna – w sklepach z akcesoriami do tworzenia biżuterii można znaleźć setki najróżniejszych modeli, co pozwala na wykonywanie wielu projektów ozdób.

Zawieszki umożliwiają również tworzenie biżuterii personalizowanej. Przykładem są popularne charmsy, czyli zawieszki, które można samodzielnie przypiąć do bazowego łańcuszka bransoletki. Zawieszki tego typu są wyposażone w specjalne zapięcia, charakteryzują się także szczegółowym wykonaniem. Ich wzory mogą odpowiadać konkretnym wydarzeniom czy pasjom, dlatego dołączenie ich do bransoletki tworzy unikalny wzór, bezpośrednio związany z noszącą go osobą.

Najpopularniejsze wzory zawieszek do bransoletek

Zawieszki do bransoletek i wisiorków mogą osiągać najróżniejsze kształty – dlatego są tak wyjątkową ozdobą, która umożliwia stworzenie najbardziej spersonalizowanej biżuterii. Możemy wyróżnić kilka najmodniejszych w ostatnim czasie, najchętniej wykorzystywanych motywów w ozdobach tego typu.

– zawieszki z klasycznymi motywami – istnieją motywy, które nigdy nie wychodzą z mody i są chętnie wybierane przez wiele osób ze względu na ich uniwersalność oraz pozytywne skojarzenia. Do takich wzorów należy np. wzór serca, gwiazdek, czterolistnej koniczynki czy podkowy. Kojarzą się ze szczęściem i pięknie się prezentują, dlatego często można spotkać je właśnie jako dodatek do bransoletek – solo lub np. w otoczeniu ozdobnych kamieni. W sklepach z akcesoriami do biżuterii handmade znajdziemy wiele wzorów tego typu, występujących w najróżniejszych stylach, kształtach i kolorystyce.

– zawieszki z motywami roślinnymi – motywy roślinne to hit ostatnich sezonów, jeśli chodzi o biżuterię – nie tylko handmade, ale również tą dostępną w popularnych sieciówkach. Szczególnie ceniony jest motyw różnorodnych liści, które prezentują się przepięknie i są idealną opcją dla wszystkich osób kochających naturę. Poza tym niegasnącą popularnością cieszą się motywy kwiatowe w najróżniejszych formach.

– zawieszki okazjonalne – zawieszki do bransoletek mogą również kojarzyć się z konkretnymi wydarzeniami czy świętami, dzięki czemu pozwalają na tworzenie biżuterii idealnej na prezent z danej okazji. Przykładem są np. zawieszki w kształcie dziecięcych stópek, które mogą być prezentem dla młodej mamy. Do tej kategorii zaliczymy też zawieszki z motywami świątecznymi, np. choinką, wieńcem świątecznym, śnieżynką, bombkami itp.

– zawieszki związane z zainteresowaniami – zawieszki tego typu to sposób na stworzenie biżuterii, która będzie indywidualnie dopasowana do noszącej ją osoby. Przedstawiają takie motywy, jak np. nuty, instrumenty muzyczne, paletę z farbami, nożyczki krawieckie itp.

– zawieszki z motywem zwierząt – jest to kolejny motyw, który raczej nieprędko wyjdzie z mody. Zawieszki ze zwierzętami cieszą się dużym zainteresowaniem od wielu lat, a w sklepach z akcesoriami do biżuterii handmade znajdziemy ogromny ich wybór. Najczęściej można spotkać wzór kota, jednak nie brakuje też zawieszek w kształcie ptaków, koni, słoni, lisów oraz wielu innych zwierząt – domowych lub dzikich.

Ze względu na tak dużą różnorodność, zawieszki do bransoletek są bardzo ciekawym urozmaiceniem biżuterii handmade. Pozwalają na realizację najróżniejszych projektów, wykonywanych w różnych stylach i kolorystyce.