Ogólna

W jakiej sytuacji, projektory okażą się być lepsze od telewizorów?

Kilka lat temu, ciężko było wyobrazić sobie jakikolwiek polski dom, w którym nie znajduje się telewizor. Projektory były po prostu bardzo ciężkie, a dodatkowo kosztowne. Co więcej, ciężko było o to, aby dawały one szanse na wysoką jakość obrazu. Dziś, większość z nas postawiłaby już na projektor, lub na posiadanie telewizora oraz projektora.

Projektory i telewizory – dwa sprzęty, które współcześnie stanowią pewien dylemat, który z nich okaże się lepszym rozwiązaniem. Warto mieć na uwadze fakt, że nawet najlepszy projektor, nigdy nie będzie w stanie w pełni zastąpić telewizora, ze względu na brak pewnych funkcji. Aby móc swobodnie oglądać filmy przy pomocy projektora, musimy uzyskać dobrą jasność, Kontras i nasycenie, dlatego wymaga się, aby ograniczyć oświetlenie. Pod tym względem, wyjątku nie stanowią nawet projektory najwyższej klasy.

Projektor zamiast telewizora?

Projektory multimedialnie zaczynają być coraz częściej wybieranymi urządzeniami, a to zasługa o wiele większych możliwości, pod względem jakości obrazu. Co więcej, całkiem inaczej podchodzimy do kwestii korzystania z telewizji kablowych i innych ofert telewizyjnych. Wszystko z uwagi na wzrost znaczenia serwisów VOD, a filmy i seriale coraz chętniej oglądamy poza ofertami stacji telewizyjnych. Jest to jeden z aspektów, który najbardziej wpływa na to, że projektory zaczynają wypierać telewizory.

Projektor to nie jest solidny sprzęt – fakt, czy mit?

W poradnikach i niektórych artykułach spotkamy się z informacją, że lampa w projektorze jest kiepskiej wytrzymałości, dlatego ich kupno jest ryzykiem. Warto wiedzieć, że sklepy oferują nam obecnie wiele modeli projektorów LED. Są one bardziej trwałe, a pod tym względem wyprzedzają nawet najdroższe telewizory.

Czy dobry projektor do kina domowego wiąże się z wysokim wydatkiem?

Wiele zależy od miejsca montażu projektora, jednak mimo tego, urządzenie musi zapewnić nam wyraźny, wysokiej jakości obraz na sporej powierzchni. Należy poszukiwać modeli, które zaopatrzone są w krótką ogniskową. Dzięki temu, będziemy mogli ustawić projektor bardzo blisko ekranu, co podniesie znacznie wygodę oglądania, ale też jakość obrazu.

Cenione są bardzo projektory z ultra-krótką ogniskową, które wykorzystują technologię Ultra Short – Throw. Zauważymy wtedy, dlaczego istnieje taka rozbieżność w cenach pomiędzy projektorami, a telewizorami.  Podczas zakupu telewizora o przekątnej 80”, musimy liczyć się z kosztem kilkudziesięciu tysięcy złotych. Projektor, który pozwoli nam na uzyskanie obrazu takiej wielkości, wystarczy wydatek jedynie kilku tysięcy, zatem różnica ceny jest kolosalna.

Projektor UST, daje szansę użytkownikowi, aby ten zorganizował nawet małe kino plenerowe. To urządzenie bardzo mobilne, dlatego nie będzie problemu aby umieścić je blisko ekranu. Co więcej, posiada on też niezłe parametry. Będzie to spory komfort, kiedy postanowimy obejrzeć film w ogrodzie. Wystarczy około 500 zł, a nie będzie problemu, aby kupić projektor dla naszego kina domowego, natomiast nie będzie to sprzęt, który zaoferuje nam najwyższą jakość obrazu. Ponadto, taki sprzęt będziemy musieli ustawić w pewnej odległości od ekranu, a czasami sięgnie ona nawet kilku metrów. W związku z tym, nie będzie to rozwiązanie najbardziej wygodne, a z pewnością też estetyczne.