Ogólna

Usługi kompletacji przesyłek – czyli jak usprawnić działanie własnej firmy?

Każdy przedsiębiorca zastanawia się, w jaki sposób usprawnić działanie własnej firmy? Co zrobić, aby wykonywana praca była bardziej opłacalna, a pracownicy mogli wykonywać swoje zadania jeszcze efektywniej. Jest wiele firm, które oferują usługi bardzo pomocne w usprawnieniu działania przedsiębiorstwa.

Dlaczego praca nie zawsze jest efektywna?

Bardzo często zdarza się, że praca w konkretnej firmie nie jest efektywna, ponieważ zadania są źle rozdzielane. Czasem brakuje rąk do pracy, innym razem któryś z pracowników musi zajmować się tym, czego robić nie potrafi, co sprawia, że po pierwsze zaniedbuje swoje zadania, a po drugie z wielkim trudem wdraża się w nowe kompetencje, które niekoniecznie są mu potrzebne na jego stanowisku. Taki bieg rzeczy sprawia, że pojawia się frustracja – zarówno u pracowników, jak i u właściciela firmy, który widzi, że praca nie idzie tak, jakby się tego spodziewał.

Obecnie wiele usług można oddelegować. Nie kosztuje to dużo, a korzyści są naprawdę duże. Poniżej przedstawiamy  jedną z dostępnych opcji.

Usługa pakowania paczek

Pakowanie paczek to usługa coraz popularniejsza. Wiele firm boryka się z koniecznością wysyłania za jednym razem kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu paczek. Czasem zdarza się, że jest ich jeszcze więcej. Fulfilment to usługa, która zadowoli właśnie takich klientów. Na czym polega? Firma zajmuje się kompletowaniem przesyłek według rozdzielnika. Posiada dokładne instrukcje, która firma wysyła paczki o określonym składzie i realizuje tę usługę zamiast pracowników danej firmy. Bardzo często zdarza się, że w firmach nie ma specjalnie do tego przydzielonych osób i cały zespół musi pozostawić swoje obowiązki – wszystko się komplikuje. Dzięki usłudze pakowania paczek wszystko jest jasne i bezproblemowe.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Oczywiście usługa kosztuje, jednak jej koszt jest niższy niż, gdyby miała być ona wykonywana w siedzibie firmy. Dlaczego? Przede wszystkim firma zyskuje na tym, że pracownicy mogą zająć się sprawami, na których się znają. Po drugie, należy wziąć pod uwagę oszczędności związane z zakupem materiałów potrzebnych do wysłania paczek – samych paczek, wypełnień, materiałów zabezpieczających, informacyjnych. Oczywiście, najlepiej, jeżeli firma oferująca takie usługi, zapewnia także inne korzyści. Jakie? Chodzi m.in. o wysyłanie tych paczek do klientów, a także druk i przygotowanie materiałów znajdujących się w paczkach.

Jeżeli chodzi o kwestię pierwszą, to warto sprawdzić przed podjęciem współpracy, czy firma posiada korzystne umowy z kurierami, tak, aby przesyłki były jak najtańsze. Dobre firmy takie jak Traffica, które oferują takie usługi, zapewniają oczywiście materiały poligraficzne wysyłane dla klientów, a więc materiały promocyjne, pakiety dla przedstawicieli terenowych, materiały informacyjne, gadżety firmowe, prezenty okolicznościowe i wiele, wiele innych.

Decydując się na taką współpracę można być pewnym, że wszystkie działania firmy będą odpowiednio zorganizowane. Nie będzie przestojów i kłopotów z organizacją – a przecież każda firma o tym marzy, zwłaszcza w bardzo intensywnym dla niej czasie. Niekiedy są to miesiące rozwoju, innym razem kilka „gorących” miesięcy w roku.