Zespół Szkół Zawodowych Nr. 4 im. Adama Chętnika

szkola ostroleka

Rodzaj placówki: Szkoła

Adres: ul. Traugutta 10, Ostrołęka

Strona internetowa: www.zsz4-ostroleka.com

Kontakt: tel./fax. 29/764-21-27

logo ostroleka

Opis:

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce imienia Adama Chętnika mieści się przy ulicy Traugutta 10 w Ostrołęce. Placówka funkcjonuje od 1968 r.

Co roku, w szkole uczy się powyżej 750 uczniów na kierunkach:
– technik ekonomista,
– technik handlowiec,
– technik hotelarstwa,
– technik obsługi turystycznej,
– technik żywienia i usług gastronomicznych,
– technik technologii żywności (wędliniarz),
– kucharz.

Kadra nauczycielska łączy w sobie młodość i pomysłowość z doświadczeniem i cierpliwością. Jest pełna pasji i otwarta na nowości, co stara się zaszczepić  swoim podopiecznym.

Przy szkole funkcjonują warsztaty szkolne, gdzie uczniowie przygotowują posiłki obiadowe dostępne dla uczniów,  mieszkańców internatu,  pracowników szkoły. Umiejętności zawodowe uczniowie zdobywają w pracowniach szkolnych ale  też bezpośrednio u pracodawców: w hotelach, biurach turystycznych, zakładach mięsnych, restauracjach. Uczniowie szkoły wraz z nauczycielami tworzą Szkolne Koło PTTK, działają w Klubie Europejskim, szkolnym kole PCK, w Spółdzielni Uczniowskiej Ekonomik oraz prowadzą sklepik szkolny. Promują zdrowy i aktywny tryb życia, zawsze znajdą czas na odkrywanie ciekawych miejsc w najbliższej okolicy, Polsce i na świece. Prócz rozwijania zawodowych pasji w trakcie dodatkowych kursów, szkoleń i kół, odbywają się próby chóru, koła teatralnego czy treningi drużyn sportowych.

Uczniowie naszej szkoły nabywają umiejętności zawodowych nie tylko w lokalnych przedsiębiorstwach, ale również w firmach na terenie całego kraju. Fundusze unijne pozyskiwane przez szkołę pozwalają również na finansowanie praktyk zagranicznych. Społeczność szkolna jest otwarta na świat i nowości, ale dba również o zwyczaje i tradycje regionu, z którego się wywodzi – kurpiowszczyzny.