Ogólna

Suzuki leasing – jak to działa?

Mimo, że leasing kojarzy się zazwyczaj z zakupem samochodu to trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że można w ten sposób sfinansować dowolny sprzęt, który chcemy mieć w swojej firmie. Czym jest leasing i jak działa? Kto może zdecydować się na takie rozwiązanie?

Czym jest leasing?

Leasing to umowa cywiloprawna, która jest zawierana pomiędzy właścicielem firmy, a leasingodawcą. To forma dzierżawy, w tym wypadku zobowiązujemy się do pokrywania miesięcznych rat leasingowych oraz jednorazowej opłaty wstępnej w zamian za użyczenie samochodu. Po upływie czasu, na który została zawarta umowa, można przenieść prawo własności pojazdu na leasingobiorcę, jeśli zdecyduje się na jego wykupienie. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne, ponieważ w tym wypadku możemy wykupić auto po dużo niższej cenie, niż jego rynkowa wartość. Leasing stanowi dość popularny sposób finansowania pojazdów firmowy, bo w przeciwieństwie do inny form nabywania aut, nie trzeba angażować własnych środków finansowych. Co więcej, warto zwrócić uwagę na to, że leasing można otrzymać dużo szybciej i prościej, niż kredyt. W tym przypadku nie trzeba spełniać szeregu wymagań na przykład dotyczących stażu działalności firm. Jest to zatem świetne rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców. Poza tym decydując się na leasing, nie osłabiamy swojej zdolności kredytowej, tak więc jest większa szansa, że  otrzymamy dodatkowe pieniądze z banku na przykład na rozwój biznesu. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest również to, że raty można zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. To bardzo atrakcyjna możliwości dla firm jednoosobowych, ponieważ w tym wypadku brana jest pod uwagę także ich prywatna zdolność kredytowa.

Jaki samochód wybrać?
Jedną z ważniejszych decyzji, jaką będziemy musieli podjąć stawiając na leasing jest model samochodu. Najlepiej zdecydować się na taki, który cieszy się dużą popularnością, gdyż w tym wypadku można będzie bez problemu znaleźć części zamienne oraz akcesoria. Poza tym to najlepsza gwarancja na to, że auto będzie nam długo służyć. Wystarczy przejrzeć sobie ranking najpopularniejszych samochodów, jakie były kupowane w danym roku i na tej podstawie warto podjąć decyzję. Dobrze sprawdzi się na przykład suzuki leasing ta marka cieszy się bardzo dobrymi opiniami, więc bez wątpienia warto wziąć ją pod uwagę. Samochody typu suzuki w leasingu, toyoty, Skody, Volkswageny Golfy budzą największe zainteresowanie wśród przedsiębiorców. Oczywiście przed podjęciem decyzji o leasingu warto zapoznać się z ogólnymi warunkami umowy leasingu, chodzi między innymi o zapisy na temat kosztów oraz opłat, a także możliwości ich zmiany. Trzeba sprawdzić też co stanie się w przypadku, gdy przekroczymy limit przebiegu pojazdu albo spóźnimy się z zapłatą rat. Zwróćmy uwagę także na sposób rozliczenia po zajściu szkody. W przypadku aut suzuki w leasingu należy wziąć pod uwagę wiele elementów, szczególnie jak decydujemy się na leasing po raz pierwszy.