Ogólna

Sklep z kawą – jakiego typu produkt będzie dla nas odpowiedni?

Pamiętajmy o tym, że zarówno sklepy spożywcze, jak i większe markety będą dość dobrze zaopatrzone w różne typy kawy, które będą kusić nas intrygującymi opakowaniami i zmyślnymi nazwami. Warto posiadać pewną wiedzę w tym temacie, aby rozróżnić kawy najwyższej jakości, od tych które nie będą nas urzekać swym smakiem. Jakie są zatem najważniejsze informacje na temat poszczególnych rodzajów kaw, aby wybierać te odpowiednie do naszych smakowych preferencji i gustu.

Sposób parzenia, a typ kawy…

Kiedy już odnajdziemy odpowiedni sklep kawa w nim zakupiona wcale nie musi być tą najlepszą na rynku i nie jest powiedziane, że będzie nam ona smakować. Chodzi bowiem szczególnie o to, aby rodzaj kawy był odpowiednio dobrany do możliwości posiadanego przez nas dystrybutora kawy. Jeśli na tym polu nie pojawi się żaden błąd z naszej strony, możemy być spokojni, że będziemy bardzo zadowoleni z efektów.

Jeśli posiadamy ekspres ciśnieniowy, należy pamiętać, że konieczne jest zastosowanie dobrej kawy, której ziarna posiadają odpowiedni stopień wypalenia. Sięgajmy tutaj po ziarna ciemne, natomiast dla przelewowego ekspresu wybierajmy ziarna z jasnego wypału, których smak okaże się bardziej delikatny.

Ziarnista czy może mielona?

Nikogo nie dziwi fakt, że sklepowe półki zdominowane są przez kawę mieloną, natomiast to ta ziarnista jawi się jako lepsza opcja. Sprawdzi się ona szczególnie wtedy, gdy nasz ekspres posiada wbudowany młynek. Jednak nie oznacza to, że i osobny młynek będzie skomplikowany w użyciu. Z pewnością odnajdziemy ranking kawy ziarnistej, co pozwoli nam wyłonić najlepsze produkty na rynku.

Przewaga ziaren widoczna jest szczególnie pod względem zachowania świeżości, a to oczywiście przekłada się na smak i aromat napoju. Nawet te bardzo szczelnie zamknięte kawy mielone mogą wywietrzeć przedwcześnie, zatem kupując kawę do biura miejmy to na uwadze.

Kawa w kapsułkach – kiedy się sprawdzi?

Co ważne, kapsułki oferują bardzo szeroką paletę wyboru, a dodatkowo bardzo łatwo przygotujemy z nich aromatyczny napój. Z uwagi na próżniowe pakowanie tych kaw, ich świeżość zachowana może być na bardzo długo. Pojawia się tutaj jednak pewna wada, która niestety dotyczy kosztów. Pojedyncza kapsułka pozwalająca zaparzyć jedną kawę, to wydatek rzędu około złotówki.

Rozpuszczalna kawa

Tego typu produkty, są zazwyczaj sprzedawane w saszetkach i słoikach, a ich wybór jest ogromny. To doskonałe wyjście dla osób, które potrzebują szybkich i bardzo wygodnych rozwiązań. Należy być jednak świadomym, iż komfort to cena, jaką musimy zapłacić za względna utratę smaku, a dodatkowo są to produkty, które posiadają sporo dodatków i niechcianych polepszaczy.