Ogólna

Jakie słuchawki wybrać do biura?

W momencie projektowania dobrze, ergonomicznie i sprawnie pracującego zespołu, pojawia się kwestia wyposażenia go w dobre słuchawki do biura. Poza oprogramowaniem komunikacyjnym jak Skype dla firm, jest to najważniejszy czynnik, od którego na dłuższą metę może zależeć nawet wydajność zespołu. Marki takie jak Axtel specjalizują się przede wszystkim w ogromnej wygodzie i szybkim wkładaniu, pozostawiając jakość dźwięku kompromisowo wysoką. Nie ma tu raczej miejsca na modele oferowane przez firmy pokroju AKG, czy Sony. Firmy te skupiają się raczej na osiągnięciu poziomu zadowalającego audiofilów. Jest to przepłacane problemami z grubymi kablami, czy nawet koniecznością stosowania przedwzmacniaczy, które windowałyby cenę w planie biznesowym firmy do absurdalnych kwot. 

Biznes, a jakość dźwięku

Modele ergonomiczne i profesjonalne nie muszą zresztą kuleć w temacie czystości dźwięku. Elite HDvoice czy Prime HD to modele spełniające wymagania współczesnej komunikacji korporacyjnej na wysokim poziomie, jednocześnie sprawiające, że rozmowa pozostaje na wysokim poziomie jakościowym. Co więcej, coraz więcej modeli, takich jak te pochodzące z serii słuchawek nagłownych Axtel czy PRO oferują szerokopasmowy dźwięk. Modele o większych głośnikach, bądź wymienialnych nakładkach (np. słuchawki do telefonu stacjonarnego PRO XL duo NC WB) mogą także wyciszać hałas w przypadku bardziej żywych dni w biurze, kiedy chcemy skupić się na rozmówcy.

Dobra jakość przekazu to podstawa

Słuchawki z mikrofonem USB lub wbudowanym powinny cechować się kierunkowym przechwytywaniem dźwięku. Jeśli nie chcemy by nasze słuchawki do pracy w biurze wyłapywały rozmowy z trzech biurek wokół, jest to czynnik bardzo ważny i warty rozważenia w ciaśniejszych przestrzeniach. Wielokrotnie marne słuchawki do pc sprawiały bardzo złe wrażenie na klientach, przekazując im cały zgiełk biura podczas rozmowy, uniemożliwiając dobre zrozumienie konsultanta bądź pozbawiając dobrego samopoczucia. 

Inne kategorie słuchawek

Słuchawki na usb to często typowe słuchawki z mikrofonem, przeznaczone dla graczy. Są to modele nie tylko niewyglądające profesjonalnie, ale także idące na kompromisy, by utrzymać  krzykliwą stylistykę w przystępnej cenie. Zdarza się, że takie modele rezygnują z dobrej jakości dźwięku na rzecz przestrzennej sceny, ważnej dla gracza gier akcji czy MOBA, ale zdecydowanie nieprzydatnej w typowej pracy w biurze. Słuchawki USB i słuchawki do telefonu stacjonarnego mogą pochodzić także z serii znanych firm, które stawiają tylko i wyłącznie na ich styl. Również tego powinniśmy unikać w biurze, gdzie liczy się przede wszystkim jakość i komfort pracy. Nikt z klientów call center nie zauważy, że ich konsultant nosi słuchawki z dumnym napisem Marshall, nieważne jak krzykliwy będzie ich kolor czy użyta sztuczna skóra. Znacznie lepszym wyborem w temacie pozostają modele, które można znaleźć w drugim akapicie, czy w linku na początku. Są to słuchawki stworzone specjalnie do sprzężonego użycia w zespole, a nie do zadań indywidualnych czy odsłuchu studyjnego bądź amatorskiego/domowego.