Ogólna

Jak sprawić, aby klient płacił? Poznaj monitoring płatności!

Uzyskanie płynności finansowej jest bardzo istotne dla każdej firmy, bo tylko wtedy może ona sprawnie funkcjonować i rozwijać się w sposób harmonijny. Niestety, płynność tę zaburzają często klienci, którzy zwlekają z przelewami za produkty czy usługi, co może prowadzić do pojawienia się wielu problemów. Na szczęście są sposoby, dzięki którym klienci będą płacić terminowo, a jednym z tych najlepszych jest bez wątpienia monitoring płatności – to właśnie dzięki niemu, unikniesz wszelkich trudności!

Czym jest monitoring płatności?

Mówiąc w skrócie – jest to działanie zewnętrznej firmy, mające na celu doprowadzić do zwiększenia skuteczności związanej z terminowym opłacaniem usług i produktów przez klientów danej firmy. Decydując się na monitoring płatności, korzystasz z usług outsourcingowych, które umożliwiają Ci wynajęcie specjalistów, dbających o interesy Twojego przedsiębiorstwa. Tacy specjaliści posiadają odpowiednie kwalifikacji i doświadczenie, a także wdrażają strategię działania, która będzie w stu procentach dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Monitoring płatności to różnego rodzaju działania i wykorzystywanie rozmaitych narzędzi, dzięki którym klient będzie pamiętał o terminie zapłaty i dużo chętniej będzie regulował swoje zobowiązania. Outsourcing call center w tym celu:

  • wysyła do klienta powiadomienia o zbliżającym się terminie spłaty,
  • informuje klienta o wystawieniu faktury oraz wysłaniu jej do niego na maila czy tradycyjną pocztą,
  • informuje klienta o przekroczeniu terminu płatności i skłonienie go do natychmiastowego uregulowania swoich zobowiązań.

Takie działanie znacząco zwiększa skuteczność pobierania opłat od klientów Twojego przedsiębiorstwa, dzięki czemu nie musisz obawiać się ich nieterminowości. Dodatkowo Twoja firma może liczyć na większą płynność finansową, a Ty w pełni kontrolujesz swoje płatności – nie poświęcając na to cennego czasu i skupiając się na podstawowej działalności swojego przedsiębiorstwa. Dzięki temu masz poczucie bezpieczeństwa i nie ponosisz dodatkowych kosztów, które mogłyby pojawić się w związku z nieopłacanymi na czas fakturami.

Czy warto postawić na monitoring płatności?

Jak najbardziej, ponieważ jest to usługa, z której coraz chętniej korzystają przedsiębiorcy na całym świecie i która rzeczywiście działa. Jednak jej wysoka efektywność i, co za tym idzie, Twoje zadowolenie, może mieć miejsce tylko wtedy, gdy postawisz na wykwalifikowanych specjalistów o uznanej marce. Wybierając outsourcing callcenter, musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • wiedzę i kwalifikacje specjalistów danej firmy – to od nich zależy to, czy Twoje należności będą odpowiednio monitorowane,
  • dotychczasowe realizacje oraz klientów, którzy dotychczas korzystali z usługa danej firmy,
  • opinie klientów – to one są często najlepszym wyznacznikiem tego, czy usługi call center będą realizowane w sposób kompleksowy i w pełni profesjonalny.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy poza monitoringiem należności, firma call center posiada w swojej ofercie również inne usługi, które pozwolą Ci na skuteczniejszy rozwój swojego przedsiębiorstwa. Do tyh najważniejszych w dzisiejszych czasach należą telesprzedaż, obsługa klienta, generowanie leadów, badania jakościowe i ilościowe, a także obsługa reklamacji. Często możesz skorzystać z pakietu usług łączonych, co jeszcze lepiej pozwoli Ci osiągać cele biznesowe.