Ogólna

Jak działają tabletki na erekcję?

Otóż, tabletki na erekcje cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością i trudno się temu dziwić. Niestety co trzeci mężczyzna, który jest aktywny seksualnie doświadczył zaburzeń erekcji.  Jest to problem dość krępujący, dlatego większość panów nie decyduje się na skorzystanie z porady specjalisty, aczkolwiek woli pójść do apteki po tabletki na erekcję bez recepty. Nie jest to złe rozwiązanie pod warunkiem, że zaburzenia nie mają charakteru ciągłego. Gdy problem jest duży, wizyta u lekarza seksuologa może być konieczna. Nie warto przecież rezygnować z aktywności seksualnej na stałe, to ważna sfera życia.

Czemu mężczyźni miewają problemy z erekcją?

Zaburzenia erekcji czyli brak wzwodu mimo podniecenia seksualnego, to wbrew pozorom bardzo częsty problem u mężczyzn. Takie dysfunkcje mogą pojawiać się z bardzo różnych powodów. Czasami chodzi o kwestie fizjologiczne typu zaburzenia hormonalne, urazy, choroby towarzyszące typu cukrzyca, otyłość, miażdżyca, nadciśnienie, zaburzenia erekcji bardzo często dotykają panów nadużywających alkohol oraz nałogowych palaczy. Oczywiście brak erekcji może być spowodowanych także przez czynniki psychologiczne typu złe doświadczenia z kobietami w przeszłości, nieśmiałość, wstyd, obawy dotyczące tego, że partnerka nie będzie w 100% usatysfakcjonowana. Przed podjęciem leczenia zaburzeń erekcji zawsze warto poznać ich przyczynę, bo inaczej takie działania nie przyniosą dobrych rezultatów. Starsi mężczyźni po 50-roku życia także doświadczają zaburzeń erekcji, niekiedy impotencji i niejednokrotnie muszą wspomagać się tabletkami na potencję. To dość powszechne zjawisko, ale oczywiście nie każdy starszy mężczyzna musi cierpieć z powodu takich zaburzeń, każdy organizm jest bowiem inny. Niektórzy cieszą się z udanego życia seksualnego do później starości.

Tabletki na erekcję – jak działają?

Na rynku dostępne są tabletki na potencję na receptę i bez recepty. Te pierwsze mają składniki o większych stężeniach, więc na pewno będą skuteczniejsze, te drugie to zazwyczaj preparatu o naturalnych, ziołowych składach, które trzeba przyjmować regularnie, aby można było zaobserwować dobre efekty. Środki na potencję bez recepty zawierają zazwyczaj takie składniki jak pestki dyni, buzdyganek ziemny, miłorząb japoński, johimbinę, żeń-szeń, guaranę, palmę sabałową oraz korzeń maca. Taka kompozycja składników ma za zadanie większych libido, uwrażliwić na bodźce, wspomóc erekcję oraz przedłużyć stosunek płciowy. Obecnie można znaleźć leki na potencję z sildenafil, który jest uważany za najskuteczniejszych, jeżeli chodzi o leczenie zaburzeń wzwodu. Tym wypadku trzeba jednak zachować ostrożność, ponieważ może być niebezpieczny dla osób z problemami krążenia. Przed przyjęciem jakichkolwiek leków na erekcję, rozsądnie byłoby po prostu skonsultować się z lekarzem lub doświadczonym farmaceutą.