Ogólna

Firma doradcza – w czym może Ci pomóc?

Wiele firm, zarówno tych mniejszych jak i tych dużych, boryka się z różnorodnymi kłopotami. do jednych z najczęstszych zaliczyć należy brak odpowiedniego rozwoju kadry. Szkolenia w wielu firmach należą do rzadkości. Nie dzieje się tak z powodu złej woli właścicieli firm (chociaż takie przypadki z całą pewnością też mają miejsce), ale z braku odpowiedniej ilości funduszy. Warto to zmienić, poprzez wybór solidnego partnera biznesowego – specjalistycznej firmy doradczej.

Dlaczego warto postawić na rozwój?

W biznesie wszystko szybko się zmienia. Mamy do czynienia ze wciąż zmieniającym się prawem i przepisami podatkowymi, zmieniają się ceny na rynku. Wciąż wprowadzane są nowe technologie, które mogą znacznie wpłynąć na rozwój firmy. Kiedy z nich zrezygnujemy często świadomie stawiamy się na pozycji przegranej – można bowiem przypuszczać, że nasza konkurencja już zainwestowała w najnowsze rozwiązania. Dobra firma doradcza zapewnia profesjonalne wsparcie w poszukiwaniu najlepiej dopasowanych rozwiązań dla firmy.

Kiedy zgłosić się do firmy doradczej?

Właściciele firm zastanawiają się często, czy zgłosić się do firmy doradczej, zwanej również firmą konsultingową czy szkoleniową. Jedni uważają, że ich firmy są na to jeszcze zbyt małe, inni, że prowadzą za dużą działalność, a jeszcze inni w ogóle nie widzą takiej potrzeby. Tymczasem firma doradcza jest dobrym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorstwa, bez względu na branżę, a także na wielkość firmy. Firmy szkoleniowe i konsultingowe znajdziemy niemal w każdym mieście. Ich wielkim atutem jest to, że zbierają one m.in. informacje o wszystkich dostępnych szkoleniach i dofinansowaniach na szkolenia i na rozwój. Dzięki temu mogą idealnie dopasować rozwiązania do potrzeb zgłaszających się firm.

W czym pomoże firma doradcza?  

Zadaniem firmy doradczej jest jak największe wparcie firmy, która się do niej zgłosiła i zaufała. W tym celu, powinna znaleźć i dopasować jak najlepsze rozwiązania do obecnej sytuacji firmy. Oczywiście bardzo ważne jest także podejście perspektywiczne – ważne jest to co w tej chwili, ale również to, co dzięki temu może się w firmie wydarzyć.

Firmy doradcze i konsultingowe często oferują szeroki zakres usług. Zajmują się one wieloma zagadnieniami, no. budowaniem strategii rozwoju firmy, eksportu i produktu. Często wspomagają zarządzanie zmianami w firmie, w zarządzaniu zasobami ludzkimi, a także w zarządzaniu procesami. Obsługa klienta, negocjacje czy HR to kolejne pola, na których poruszają się dobre firmy konsultingowe.

Najlepsze firmy posiadają certyfikację oraz dostęp do Bazy Usług Rozwojowych, co oznacza, że mogą świadczyć usługi związane z pozyskiwaniem dofinansowania dla firmy. Dzięki temu, współpracujące z nimi przedsiębiorstwa mogą liczyć na uzyskanie wsparcia finansowego na wiele różnorodnych programów szkoleniowo-doradczych. Wsparcie finansowe może pokryć aż 80 procent wszystkich wydatków na szkolenie – dla firm to naprawdę bardzo duży zastrzyk!

Firmy doradcze zapewniają również pomoc we właściwym rozporządzaniu zasobami – znacznie ograniczając jednocześnie ryzyko niewłaściwego wydawania budżetu, który docelowo powinien być przeznacozny na rozwój firmy.