Ogólna

Czym są instalacje tryskaczowe i gdzie się sprawdzą?

Stworzenie odpowiedniego systemu, który byłby w stanie ugasić pożar w budynku to absolutna podstawa w różnego rodzaju obiektach – handlowych, użyteczności publicznej, przemysłowych, hotelach i wielu innych. Dlatego też wszystkim właścicielom oraz zarządcom tego rodzaju obiektów, polecamy instalacje tryskaczowe, które uważane są obecnie za jedne z najlepszych i najskuteczniejszych rozwiązań, dzięki którym możliwe jest ugaszenie płomieni. Na czym polega działanie takiej instalacji i czy rzeczywiście warto w nią zainwestować?

Instalacje tryskaczowe, czyli skuteczne gaszenie pożarów

Instalacje tryskaczowe projektowane i wykonywane są przez specjalistyczny serwis PPOŻ, który bierze pod uwagę specyfikę budynku, a także potrzeby znajdujących się w nim osób. Stworzony system jest na stałe powiązany z obiektem i dzięki odpowiedniej konfiguracji, jest w stanie uruchomić się w momencie wystąpienia pożaru, a następnie ugasić go za pomocą wody. Co istotne – gaszenie pożaru odbywa się dokładnie w miejscu jego wystąpienia, co ograniczy potencjalne szkody, jakie mogłyby zostać spowodowane przez nadmiar wody. Warto również dodać, że system zawiera duża liczbę tryskaczy, ale otwierają się wyłącznie te, które są niezbędne – w ten sposób możesz mieć pewność tego, że ogień zostanie ugaszony skutecznie i bardzo szybko.

Nowoczesne instalacje tryskaczowe uznawane są za najlepsze systemy gaszenia pożarów, które stanowią alternatywę dla innych rozwiązań, stosowanych w budynkach, takich jak instalacje zraszaczowe, instalacje pionowe czy mgła wodna. Doskonale sprawdzą się zarówno w obiekcie przemysłowym, użyteczności publicznej, handlowym czy hotelu. Użytkownicy instalacji tryskaczowych szczególnie cenią sobie łatwość ich eksploatacji oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Pamiętaj! Jeżeli chcesz, aby system został zaprojektowany i wykonany w sposób perfekcyjny, co zapewni Ci pełne bezpieczeństwo, musisz skorzystać z profesjonalnego serwisu, zatrudniającego doświadczonych oraz wykwalifikowanych pracowników. Wybierając specjalistów, sprawdź ich dotychczasowe realizacje, a także zapoznaj się z opiniami dotychczasowych klientów, dzięki czemu podejmiesz współpracę ze specjalistami, którzy będą w stanie spełnić wszelkie Twoje oczekiwania.

Nie tylko instalacje tryskaczowe!

Jak się jednak okazuje, w dzisiejszych czasach mamy możliwość wyboru wielu skutecznych rozwiązań, pozwalających na błyskawiczne ugaszenie pożaru. Działają one nie tylko w oparciu o wodę, ale również gazy obojętne – dzięki nim zyskasz możliwość stworzenia instalacji gaśniczej również w tych miejscach, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia mienia nie tylko przez ogień, ale i wodę. Mogą to być serwerownie, archiwa dokumentów czy rozdzielnie elektryczne. Zastosowany w instalacjach gaśniczych gaz obniża zawartość tlenu w powietrzu, dzięki czemu możliwe jest błyskawiczne ugaszenie pożaru – bez jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia osób, przebywających w obiekcie.

Oczywiście to, które z rozwiązań wybierzesz zależy tylko od Ciebie oraz potrzeb, jakie posiadasz – zapoznaj się więc z dostępnymi rozwiązaniami i postaw na to, które w stu procentach zapewni bezpieczeństwo Tobie oraz innym osobom, przebywającym w budynku!