Ogólna

Czy zakup telefonu Yealink, Polycom lub Cisco, to szansa na wzniesie komunikacji firmowej na wyższy poziom?

Znane nam telefony IP oraz VoIP, bywają świetnym wsparciem dla klasycznych analogowych telefonów biurowych. Chociaż na pierwszy rzut oka mogą wydawać się prawie takie same, posiadają znacznie więcej funkcji. Jest to przede wszystkim cyfrowa jakość dźwięku, a całe działanie bazuje na połączeniu internetowym. To zatem pewność dla przedsiębiorcy, że stawiając na tę opcję, czeka na niego sporo korzyści.

Producenci telefonów IP…

Wzrost znaczenia Internetu sprawił, że firmy licznie zainteresowały się tworzeniem wielu nowoczesnych rozwiązań dla biznesu. Przykładem może być chociażby telefon Yealink jak również inne urządzenia od Cisco, czy też Polycom. Dzisiejsze telefony biznesowe dają nam możliwość na pełną obsługę połączeń, a także na integrację sporej liczby funkcjonalności, będących znacznym wsparciem wydajności, szybkości i prostoty wykonywanej pracy. Aktualnie, przedsiębiorcy w szerokim gronie nawet nie dopuszczają myśli, że firma może funkcjonować bez technologii i telefonii VoIP.

Telefony biznesowe, czyli sprawna komunikacja i spora oszczędność!

Można powiedzieć, że technologia VoIP działa „po swojemu”, a to wyjątkowo potwierdza infrastruktura. Klasyczne telefony potrzebują linii telefonicznej, która wiąże się z wysokim wydatkiem. Z kolei telefony IP, bazują na połączeniu internetowym adresach SIP oraz na kontach użytkowników. Pozwala to zauważalnie obniżyć koszty połączeń. Istnieje też okazja, by odbierać połączenia od znacznie większej liczby klientów. Nie będzie miała miejsca sytuacja, gdy dzwoniący natrafią na zajętą linię. Telefony VoIP w wypadku ich różnych modeli, pozwalają przyjąć spore liczby rozmówców.

Dostęp do wielu funkcji i możliwości

Telefony IP od najlepszych firm, zaoferują nam sporą liczbę atrakcyjnych funkcji. Będziemy mogli zatem skorzystać nie tylko z bogatej książki telefonicznej, bezpośredniego połączenia IP i funkcji głośnomówiącej, ale też z wyciszania i wstrzymywania połączeń, wygodnych klawiszy funkcyjnych oraz dużego wyświetlacza. Jeśli korzystamy z najnowszych technologii komunikacyjnych, istnieje mniejsze ryzyko, że utracimy klienta. To również okazja ku temu, aby wydatnie wesprzeć funkcjonowanie całej firmy. Nie jest to na pewno drogie rozwiązanie, dlatego inwestycja będzie wyjątkowo opłacalna.

Co należy jeszcze mieć na uwadze?

Gdy nosimy się z zamiarem kupna takiego sprzętu, warto by były to te od znanych producentów. Najlepiej sięgać po telefony Yealink, Cisco lub Polycom. Eksperci z tych firm, prawie nieustannie testują nowe rozwiązania, aby urządzenia te, działały coraz lepiej. Dodatkowo to gwarancja, że sprzęt ten będzie mógł nam służyć przed długi czas. Jakość połączenia, może być często uzależniona od tego, jaki posiadamy sprzęt. Jeżeli to dla nas priorytet, telefony z niskiej półki nie powinny być przez nas brane pod uwagę. Z drugiej strony, przydarzy się niekiedy, że najlepszy telefon VoIP nie umożliwi nam najwyższej jakości połączenia, natomiast wówczas winowajcą jest zwykle kiepskie łącze internetowe.