Ogólna

Czy Audi w wynajmie długoterminowym to korzystne wyjście? – Zalety i najważniejsze zasady funkcjonowania

Obecnie, pojawia się sporo nowych opcji, jeżeli chodzi o finansowanie samochodów. Bierze się to stąd, iż dla przedsiębiorców od posiadania auta, ważniejsze jest jego użytkowanie. Spoglądając chociażby na leasing lub wynajem długoterminowy, zauważymy bowiem, że niesie to za sobą sporą liczbę korzyści.

Najistotniejsze warunki związane z wynajmem długoterminowym

Okazuje się, że jeśli nawet pragniemy posiadać najnowszy model Audi wynajem długoterminowy będzie doskonałą okazją, aby spełnić nasze wymagania. Konieczne jest jedynie regularne opłacanie czynszu, a jego wysokość regulować będzie umowa miedzy nami, a wypożyczalnią. Koniec umowy, oznacza oddanie pojazdu do firmy finansującej, wraz z możliwością jej przedłużenia.

Na uwagę zasługuje fakt, że nie tylko duże korporacje mogą zdecydować się na długoterminowy wynajem samochodów. To opcja, która sprawdzi się też w wypadku mniejszych firm, których wymagania zamykają się już przy jednym pojeździe. Dodatkowo, istnieją także oferty wynajmu długoterminowego dla osób prywatnych.

Najczęściej wymieniane korzyści najmu długoterminowego

Aktualnie, coraz więcej przedsiębiorców potwierdza, że najem długoterminowy to jedna korzystniejszych opcji, a to nie powinno ulec zmianie. Podkreśla się, że rozwiązanie to znacznie ułatwia zarządzanie flotą samochodową.

Firma zewnętrzna zajmie się flotą samochodową

Jako, że przedsiębiorstwo wyłącznie korzysta z samochodów, to zewnętrzny podmiot bierze na siebie zarządzanie flotą. Nie ma potrzeby, abyśmy wyznaczali pracownika, który będzie musiał wykonywać to zadanie. Co więcej, spotkamy się również z kompleksową opieką nad pojazdami.

Dokładnie zaplanowane, miesięczne finanse na flotę samochodową

Comiesięczna opłata za wynajem długoterminowy posiada już w sobie pokrycie wydatków, które związane są z serwisowaniem auta oraz jego ubezpieczeniem. Z uwagi na to, przedsiębiorca nie musi zajmować się już zbytnio planowaniem wydatków na ten cel, gdyż te pozostają na stałym poziomie.

Klasa pojazdu, która sprawdzi się przy danej branży

Dzięki wynajmowi długoterminowemu pojazdów, przedsiębiorca może wziąć takie auto, które będzie odpowiednie dla specyfiki działalności. Nie musi też mieć miejsca regularne powiększanie floty, gdyż płatności są rozłożone na wygodne raty. Dzięki temu, można pokusić się o większą liczbę samochodów, które mogą być różnej wartości.

Bez zmartwień o odsprzedaż samochodu

Gdy umowa dobiega końca, klient może postawić na nowszy model samochodu, bądź też wymianę na zupełnie inny. Jako, ze właścicielem pojazdu jest firma, odsprzedaż auta to nie jest już nasz problem, a warto pamiętać, że to często pracochłonny i żmudny proces. Wynajem długoterminowy rekomenduje się szczególnie wtedy, kiedy czas trwania umowy jest identyczny, jak czas eksploatacji samochodu. Dodatkowo to opcja, która nie rzutuje na zdolność kredytową, przy czym procedury są dla każdego klarowne i zrozumiałe.