Ogólna

Canyamel – plaża na Majorce

Canyamel w przeciwieństwie do Es Trenc jest bardzo małą plażą. Nie osiąga nawet długości 300 metrów. Jej wielkość czyni ją jednak bardzo uroczym miejscem, nie jest tak oblegana przez ludzi, jak inne najładniejsze plaże Mojorki. To połączenie sprawia, że znacznie łatwiej jest tutaj odnaleźć ciszę i spokój.

Wody są bardzo spokojne, jednak nie zabraknie tutaj ratowników. Zejście do wody jest łagodne, więc nie musisz się martwić, jeśli pływanie nie jest twoją mocną stroną.

Na tej plaży można skorzystać z wielu atrakcji. Nie trzeba ograniczać się do nudnego pluskania, kiedy można nurkować, serfować, a nawet żeglować. To idealne miejsce, żeby nauczyć się czegoś nowego. Może jednak nie ciągnie cię specjalnie do wody? Może też nie lubisz się opalać, albo słońce już schowało się za pięknymi górami i lasami? Możesz iść do baru, zaraz przy plaży, usiąść sobie na tarasie i z drinkiem w ręku podziwiać piękno tutejszej natury.

Wprawdzie ta plaża Majorki również oddalona jest od hoteli, czy miejsc agroturystycznych, jednak bezproblemowo można tutaj dojechać autobusem!

Canyamel jest miejscem dla ludzi  spokojnych, jest motywacją dla pisarzy, oraz muzyków. To zatoka, która już po pierwszym ujrzeniu zapiera dech w piersi i nie potrafi wymazać się ze wspomnień. Odwiedzając to miejsce, warto zabrać ze sobą kartkę i coś do pisania, ponieważ wena nie opuści cię conajmniej do końca dnia.

Woda w tym miejscu jest przede wszystkim ciepła i ma cudowną turkusową barwę, która zapewni wiele wrażeń wizualnych naszym oczom. Dookoła plaży rozciągają się góry i lasy. Co więcej – można tu podziwiać piękną naturę, którą Hiszpani się zaopiekowali wkładając w nią swoją pracę, oraz serce.

Okolice plaży Majorki w miejscu Canyamel zawdzięczają swoje piękno dzięki historii. Kiedy przeminęła kultura talajocka, na Majorce panowali Grecy, Kartagińczycy oraz Rzymianie. Jednak najważniejszymi władcami, którzy pozostawili po  sobie wpaniałe ogrody to Arabowie. Majorka przez krótki okres wchodziła w skład samodzielnego Królestwa Majorki, natomiast później wróciła do władzy aragońskiej i hiszpańskiej.

Dzięki swojej zawiłej historii,  Majorka ma w posiadaniu tak piękne plaże, jak plaża Canyamel.

Bez względu na to, co lubisz porabiać na plaży – Canyamel spełni wszystkie twoje oczekiwania. Mimo swojego, stosunkowo niewielkiego rozmiaru potrafi zapewnić wiele rozrywek i atrakcji – od grania w piłkę na piasku, aż po wypatrywanie Archipelago de Cabrera. To ostatnie, to Park Narodowy w Canyamel, który w pełni usatysfakcjonuje wszystkich miłośników przyrody. Tak więc po wyczerpującym dniu na plaży, można odwiedzić również inne piękne miejsca w pobliżu Canyamel. Jeśli bardziej interesujesz się architekturą, niż naturą to w pobliżu znajdziesz również coś dla siebie. Na przykład Santanyi. Jest to stare majorkańskie miasteczko, którego ozdobą są budynki z miodowożółtego piaskowca. Wyglądają przede wszystkim bajecznie ze względu na swój złoty kolor.

Jeśli lubisz plaże Majorki, ale nie przepadasz za rozległymi miejscami, Canyamel będzie idealne dla ciebie!