Ogólna

Biuro rachunkowe – kto może skorzystać z jego usług?  

Jeszcze kilka lat temu większość firm starała się prowadzić księgowość we własnym zakresie. Jednak z biegiem lat to się zmieniło, a coraz więcej firm stawia na biura rachunkowe. Kto dokładnie może skorzystać z usług biura rachunkowego? Sprawdzamy!

Usługi biura rachunkowego dla właścicieli prężnie działających korporacji

Choć wydawać by się mogło, że prężnie działające korporacje w większości przypadków mają własne działy zajmujące się księgowością, czy kadrami i płacami, to zauważyć można, że coraz częściej rezygnuje się z ich utrzymywania. Powodem tego są oczywiście oszczędności. Aby utrzymać taki dział w swojej firmie, trzeba zatrudnić wykwalifikowanych pracowników, wyposażać ich w odpowiedni sprzęt i wygospodarować na to przestrzeń, co jest oczywiście jednoznaczne z dużymi nakładami finansowymi. Dlatego zaczęto poszukiwać alternatywnych rozwiązań, które zapewnią kogoś, kto zajmie się bieżącymi sprawami firmy, a przy okazji pozwolą generować oszczędności. Najlepszym rozwiązaniem okazało się biuro rachunkowe warszawa, które ma bogate doświadczenie i jest w stanie podołać nawet wyzwaniom stawianym przez duże korporacje. Biuro rachunkowe może przejąć na siebie jednakowo księgowość, jak i kadry i płace, a więc to, co dla wielu korporacji stanowi największy problem.

Usługi biura rachunkowego dla właścicieli średniej wielkości przedsiębiorstw

Na tym jednak nie koniec, ponieważ biuro rachunkowe służy wsparciem także właścicielom średniej wielkości przedsiębiorstw. W tym przypadku również nie trzeba tworzyć osobnego działu w firmie, by można było w odpowiedni sposób zająć się księgowością firmy. Biuro rachunkowe może przejąć na siebie wszystkie związane z tym obowiązki – zaczynając od prowadzenia ksiąg przychodów i rozchodów, po prowadzenie ksiąg rachunkowych i podatkowych, sporządzanie bilansów i deklaracji, przygotowywanie miesięcznych rozliczeń, jak również prowadzeniem ewidencji zakupów i sprzedaży. W zakres usług biura rachunkowego może wchodzić także prowadzenie obsługi kadr, płac oraz rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Biuro rachunkowe chętnie zajmie się całą dokumentacją pracowniczą, sporządzaniem listy płac, umów o pracę oraz ewidencją urlopów, czy wszelkiego typu wyliczeniami (w tym m.in. wyliczaniem zaliczek na podatek dochodowy od wynagrodzeń, składek na ubezpieczenie, czy należności z tytułu świadczeń chorobowych).

Usługi biura rachunkowego dla właścicieli małych firm

Niektórzy wychodzą z założenia, że usługi biur rachunkowych nie są dla właścicieli małych firm. Jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, a biura rachunkowe stoją otworem dla wszystkich, którzy potrzebują fachowego wsparcia w prowadzeniu działalności. Z pewnością do takich osób można zaliczyć właścicieli małych firm, bo nawet jeśli ilość pracowników nie jest tak duża, jak w dużym przedsiębiorstwie, to tutaj również trzeba w odpowiedni sposób prowadzić kadry i płace. Poza tym małe firmy również są zobowiązane do prowadzenia księgowości. Jeśli ktoś nie ma o tym pojęcia, to lepiej powierzyć to komuś, kto się na tym zna, czyli właśnie biurowi rachunkowemu.

Usługi biura rachunkowego dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych

A co z właścicielami jednoosobowych działalności gospodarczych? Czy dla nich również oferowane jest fachowe wsparcie? Oczywiście, że tak! Profesjonalne biuro rachunkowe wszystkich klientów traktuje jednakowo, co oznacza, że nie ma dla niego znaczenia, jakiej wielkości prowadzona jest firma, ponieważ wszystkim oferowana jest taka sama pomoc. Dokładny zakres usług może się oczywiście różnić, a będzie on ustalany zgodnie z oczekiwaniami, jak również potrzebami przedsiębiorcy. Dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych to dobra wiadomość, ponieważ mogą sami zdecydować, jakie dokładnie usługi będzie świadczyło dane biuro rachunkowe. Może to być jednakowo kompleksowa księgowość, jak i doradztwo podatkowe, czy obsługa prawna. Jedno jest pewne, wsparcie kogoś doświadczonego się przyda.