Ogólna

Alkoholizm – nałóg, który niszczy

Alkoholizm jest nałogiem, który niszczy znacznie bardziej niż inne nałogi. Prawie wszyscy nałogowo piją kawę, wiele osób pozwala pali papierosy, ale te nałogi nie doprowadzają do utraty kontaktów rodzinnych, utraty pracy, a nawet do stoczenia się  na samo dno. Alkoholizm może niestety do tego wszystkiego doprowadzić. Czy można z nim wygrać? Oczywiście, że tak! Należy jednak po pierwsze bardzo mocno tego chcieć, a po drugie znaleźć pokłady silnej woli, która w tym pomoże. Jest dostępnych wiele terapii, które mogą pomóc w wychodzeniu z alkoholizmu.

Co psuje alkohol

Alkohol potrafi zniszczyć absolutnie wszystko. Dlatego wszywka Warszawa to rozwiązanie, z którego korzysta bardzo wiele osób. I wcale nie chodzi tylko o osoby, które są już na prawdziwym nie, a więc straciły wszystko – z esperalu korzystają osoby, które na czas się opamiętały. Są to lekarze, prawnicy, urzędnicy, taksówkarze, którzy nie mogą sprawić swojego narzędzia pracy, rodzice i dziadkowie, którzy nie chcą aby alkohol wziął górę nad ich życiem.

Alkohol niszczy rodziny, relacje i psuje związki. Zabiera partnerów i dzieci, czasem rodziców i znajomych na wiele lat, a niekiedy nawet na zawsze. Alkohol niszczy również pozycję zawodową. Sprawia, że przestajemy być odpowiedzialni, a inny przestają nas szanować. Często prowadzi to do utraty stanowiska, a nawet pracy. Oczywiście alkohol niekorzystnie wpływa również na nasze zdrowie. Oddziałuje na każdy narząd naszego ciała – na serce, wątrobę, żołądek, ale przede wszystkim nieodwracalnie niszczy komórki w naszym mózgu.

Jeżeli odpowiednio wcześnie zdasz sobie z tego wszystkiego sprawę, jesteś w stanie uratować każdy aspekt swojego życia. Warto jednak pamiętać, że alkoholizm to bardzo podstępny przeciwnik, który przez wiele lat będzie podsuwał Ci myśli, że przecież „nic złego się nie dzieje”.

Czy wszyscy mogą korzystać z wszywki alkoholowej?

Niestety, z esperalu nie mogą korzystać wszyscy. Przede wszystkim nie powinno się go stosować u osób z niewydolnością krążenia, zwłaszcza III i IV stopnia w skali NUHA. Nie powinno się również korzystać z wszywki u osób chorych na serce, a także u ludzi z przebytymi zawałami i chorobami wieńcowymi. Absolutnie niewskazane jest stosowanie esperalu u osób z zaburzeniami psychicznymi, z zapaleniem nerwu wzrokowego oraz nadwrażliwością na disulfiram lub tiokarbaminiany. Bezwzględnie odmawia się zaszycia u osób, które sa pod wpływem alkoholu lub spożywały alkohol w ostatnich 48 godzinach.

Jeżeli nie chorujesz na ww. choroby, a masz problem z alkoholem, skontaktuj się z odpowiednią placówką. Być może jest to dla Ciebie idealne rozwiązanie!